Bilişim Vadisi Girişimci Ekosistemi Avrupa’ya Açılacak!

Bilişim Vadisi, ekosistemindeki girişimcileri Avrupa’ya açmak için düzenlenen toplantıda Berlin’de girişimciler, üst düzey yöneticiler ve bürokratlarla bir araya geldi. Programda Almanya’daki girişimcilerin Bilişim Vadisi Teknoloji Koridoru’na dahil edilmesine yönelik muhtemel iş birlikleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Türkiye’nin teknoloji ve inovasyon üssü Bilişim Vadisi, ekosistemindeki girişimcilerin Avrupa’ya açılabilmesi için Almanya’nın başkenti Berlin’de temaslarda bulundu.

Ahmet Serdar İbrahimcioğlu ve heyeti, Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’nde düzenlenen yemekli toplantıda girişimciler, üst düzey yöneticiler, Türk İş İnsanları Dernekleri temsilcileri ve bürokratlarla bir araya geldi.

Bilişim Vadisi Genel Müdürü A. Serdar İbrahimcioğlu gerçekleştirdiği sunumda Bilişim Vadisi’nin uluslararasılaşma hedeflerini anlatarak, proje detaylarını paylaştı.

Potansiyel İş Birliğimizi Kalıcı Hale Getirmek İstiyoruz

Artık uluslararasılaşma noktasında çalışmalarının daha da hızlı devam edeceğini belirten A. Serdar İbrahimcioğlu, dünyanın farklı bölgelerinde sorun çözme odaklı bölgelere özel çalışmaların geliştirildiği, bu bağlamda Avrupa’ya açılmanın Türkiye için önemli bir yeri olduğunu vurguladı.

Almanya’daki girişimcilerin çok ciddi bir potansiyelinin olduğunu ve bunun farkında olduğunu dile getiren İbrahimcioğlu, “Bilişim Vadisi olarak Niocycle ve Virtual I gibi Almanya ve İsviçre’de ortaya çıkan Türk girişimcilerimize destek olduk, olmaya da devam ediyoruz. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak, kalıcı ve etkin bir şekilde yerinde desteklemek amacıyla sizlerle fikir alışverişi yapmak üzere buraya geldik. Buradaki potansiyeli ve iş birliği arzusuna tekrar tanık olduk. Çalışacağız ve buraya kalıcı olarak tekrar geleceğiz” diye konuştu.

Girişimcilikte Türkiye ile Almanya Arasındaki Bağlar Gülenecek

Nitelikli insan kaynağının ve hizmet alıcılarının yoğunlukta yaşadığı Almanya’da girişimcilerle ve teknoloji alanında çalışanlarla bir araya gelmek istediklerini anlatan İbrahimcioğlu, bunun için bir ekosistem oluşturulması için çalışacaklarını belirtti.

Nitelikli insan kaynağının ve hizmet alıcılarının yoğunlukta yaşadığı Almanya’daki girişimcileri Bilişim Vadisi ekosistemine dahil ederek teknoloji girişimciliği anlamında da Türkiye ile olan bağlarını güçlendirmek istediklerine dikkat çeken İbrahimcioğlu, özellikle her zaman ve her yerde olduğu gibi burada da iş birlikleri kurmak ve bu ekosistemi iş birliği bazlı desteklemek ve geliştirmek istediklerini belirtti. İbrahimcioğlu, Bilişim Vadisi’nin gelecek vaat eden projelere ve girişimlere yatırım yaptığının altını çizerek bir kez daha “Birlikte başarabiliriz” vurgusu yaptı.

Platformunuzu seçin ve paylaşın!