Bilişim Vadisi

DIGIAGE

Dijital Oyun ve Animasyon Merkezi (DIGIAGE), Bilişim Vadisi tarafından her yıl tekrarlanan kamplar ve projeler ile oyun sektöründe Türkiye’nin en önemli oluşumlarından biridir. Oyun ve animasyon kategorilerinde fikri olan tüm girişimciler ile oyun sektörüne yön veren Merkez; sektörle ilgili çeşitli eğitim, kamp, program ve etkinlikler ile girişimcilere projelerini gerçekleştirebilecekleri doğru ve etkin ortamı sunuyor. Türk Oyun Geliştirme ekosistemine katkı sunmak, ülkemizin ve özellikle gençlerimizin küresel dijital ekonomiden çok daha fazla yararlanmasını sağlamak amacıyla sektör bazında çalıştaylar, kamplar ve eğitimler organize ediyor. Bu programlara katılım gösteren kişilerle birlikte büyük bir oyun ekosistemi oluşturan DIGIAGE, sadece fiziki değil Discord gibi çevrim içi kanallar ile de sektöre ilgi duyanları bir araya getiriyor.
Özgün fikirler, yeni hikayeler ve rekabet edebilir uygulamalar üretme konusunda ülkemizdeki insan kıymetini geliştirmek amacıyla yapılan her çalışma, Türkiye oyun ekosistemini her daim bir adım daha ileri götürme amacını taşıyor. Girişimcilik ve oyun sektörü gibi önemli konuların kişilere yetkinlik kazandırması açısından uzman kişiler tarafından sektör temsilcileri ve girişimcilerle paylaşılması; DIGIAGE’in mevcut çalışmalarından sadece biridir. Hem girişimcilerin hem yatırımcıların hem de oyun ve animasyon sektöründe kritik rol oynayan kişilerin birbirleri ile olan bağlantılarını devam ettirecek etkinliklerin düzenlenmesi, Bilişim Vadisi Oyun Ekosistemi olarak fark yaratılmasını sağlıyor.
Bu sektöre girmek isteyenlerin sektör bazında yayınlanan raporları, oyun geliştirme kamplarını ve oyunlarla ilgili ulusal ve uluslararası her türlü gelişmeyi yakından takip etmeleri gerekiyor. Teknik bilginin daha kalıcı ve işlevsel olabilmesi için bilginin bir proje içinde kullanılması gerekiyor. Bu doğrultuda organize edilen her Oyun Kampında katılımcılar kamp boyunca ürettikleri dijital oyunları sektörün beğenisine sunuyorlar. Türkiye’nin ve dünyanın birçok ülkesinden yatırımcılar, yüz yüze görüşmelerle ve çevrim içi sunumlarla birçok öğrenci, gönüllü, eğitmen ve yatırımcı oyun geliştirme ekosistemi içinde yer alıyor.

DIGIAGE